İçeriğe geç →

Sırtına Binip Bu Diyarlardan Kaçmak İsteyeceğiniz 10 At Cinsi

1. Friesian

Friesian
Daima siyah ve sadece siyah olarak bulunabilen bu cins, tüylü ayakları ve dalga dalga yeleleriyle sizi Zorro gibi hissettirecek…

2. Gypsy Vanner

Gypsy Vanner
Adı gibi bohem görünüşlü, İspanyol paça pantolon giymiş  bir at sizi çok havalı yapabilir…

3. Clydesdale

Clydesdale
Bir bira markasının reklam yıldızı olarak tanınan bu at cinsi hem sevimli, hem cefakar. Dördünü bir faytona koşun; şehirler arası yolculuk için otobüse ihtiyacınız kalmaz.

4. Appaloosa

Appaloosa
Dalmaçyalı köpeklerin at versiyonu ile tanışın! Bu benek benek at sadece Amerika’da yetiştiriliyor.

5. Akhal Teke

Akhal Teke
İncecik hatları, zarif adımları ve kendisine has altın rengi tüyleriyle adeta at değil antilop… Bu at cinsi, Türkmenistan’a özgü bir güzellik abidesi.

6. Arap

Arap
Evet, bildiğimiz Arap… Çöl şartlarına dayanıklı bu at cinsi, insan eliyle üretilmemiş ender doğal cinslerden. O kadar kıymetli ki, şu anda Olimpiyatlar’da yarışan tüm atların soy ağacında en az bir arap bulabilirsiniz. (Lakin safkan halleri Olimpik dallara uygun değildir.)

7. Andalusian

Andalusian
Kalın ve kaslı boynu, güçlü duruşu ve gür yeleleriyle yine havanıza hava katacak bir at cinsi…

8. Shire

Shire
Oldukça iri kıyım olan bu at, binek amacıyla pek kullanılmıyor. Eskiden ise şövalyelerin ağır zırhlarını kaldırabildiği ve uzun mesafelerde askeri taşıyabildiği için çok popülermiş. Şövalye olmak isteyen?

9. Lipizzaner

Lipizzaner
Daima kır (beyaz) renkte olan bu at cinsi, atların balerini. Avusturya Binicilik Okulu’nda değme dansçılara taş çıkaran performanslarıyla, her yıl yüzlerce turisti kendilerine çeken gösterilerde sahne alıyorlar.

10. Ve tabii, Shetland 🙂

Ve tabii, Shetland :)
İşte atların Tyrion Lannister’ı! Tamam, üstüne binip bu diyarlardan gidemeyebilirsiniz. Hatta köşedeki bakkala kadar gitmeniz bile mümkün değil. Ama çocuğunuzu gönderin, o gidip ekmek alır gelir… 🙂

Kaynak

Kategori: Genel

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir